نمونه کار‌های اجرا شده توسط تیم متخصص ماناست

تاسیسات ساختمان یا قلب تپنده ساختمان !

یکی از مهمترین قسمت های یک ساختمان تاسیسات مکانیکی آن است .

منظور از تاسیسات مکانیکی ساختمان چیست ؟

تاسیسات مکانیکی ساختمان شامل تمام بخش های مربوط به :

  • سیستم آبرسانی سرد و گرم ( تاسیسات بهداشتی )
  • سیستم تهویه مطبوع و گرمایش
  • سیستم دفع فاضلاب
  • سیستم گاز رسانی
تمام بخش های بالا با خدماتی متنوع همراه است که در بنا بر شرایط باید از این خدمات استفاده نماییم .
مثلا خدمات طراحی و محاسبات برای زمانی ست که می خواهیم در یک پروژه در حال ساخت تاسیسات مکانیکی را نصب نماییم . پس ابتدا باید بدانیم که چه نوع سیستم آبرسانی برای ساختمان نتیجه بهتری دارد  .
مثلا فشار آب به خوبی تامین شود .
آب گرم به میزان لازم فراهم باشد .
آیا نیاز به پمپ داریم یا خیر و … .
تمامی این موضوعات باید مورد بررسی قرار گرفته و سپس با محاسبات سایز بندی لوله ها ، نوع سیستم آبرسانی  و … را مشخص می کنیم  .
برای سیستم گرمایش و تهویه مطبوع ، فاضلاب و … که در بالاتر به آن اشاره کردیم هم باید همین مراحل مطالعه و محاسبات تاسیسات مکانیکی را طی نماییم .
بعد مرحله طراحی و محاسبات تاسیسات  نوبت به  مرحله اجرا و نصب لوله ها ، کانال ها ، تجهیزات و … میرسد . که این مرحله را مرحله اجرا تایسات مکانیکی می نامیم .
فرآیند اجرا تاسیسات مکانیکی در زمانی که ساختمان در مرحله گچ و خاک و سفت کاری است انجام می شود .
یکی دیگر از خدمات تاسیسات ساختمان ، خدمات تعمیر و نگهداری تاسیسات ساختمان است. تعمیر و نگهداری تاسیسات در زمان بهره برداری از ساختمان است که برای سالم ماندن تاسیسات ساختمان اقدامی ضروری است .
یکی دیگر از خدماتی که گروه مهندسی ماناسِت در بخش خدمات خود انجام می دهد بهینه سازی و مدیریت مصرف انرژی و سوخت است .
اینکه چه راهکارهایی وجود دارد تا مصرف گاز و برق ساختمان و در نتیجه هزینه های مصرف خانوار کاهش یابد.
در ادامه می توانید با مرور هر یک از ستون های زیر با خدمات هر بخش بیشتر و دقیق تر آشنا شوید .
 
 

راهکار ما برای رفع کاستی ها

حال ما برای رفع این کمبود ها و پاسخ به نیاز مشتریان سه اصل رو به عنوان خط مشی گروه ماناست سرلوحه قرار داده ایم تا هم خود را نسبت به رقبا متمایز کنیم هم شما را به آرامش و رضایت قلبی برسانیم.

خوش قولی

شاید یکی از دغدغه های مشتریان عدم اتمام پروژه در زمان توافق شده است. و این باعث آشفتگی و استرس و بلاتکیفی و ... برای کارفرما و احتمالا همسایگان وی میگردد.در ماناست برنامه ها طوری تنظیم میشود که سر قولمون به شما بایستیم و همان تاریخ اتمام در قرارداد روز پایانی پروژه باشد.

صداقت

در ماناست صداقت اینطور معنی میشود که هر آنچه که در مذاکرات قبل از قرارداد بیان میشود در حین کار هم همان اجرا گردد. به طور مثال اگر کاشی با بهترین کیفیت در قرار داد منظور شد ماناست متعهد است همان بهترین را خریداری و اجرا نماید. و در واقع هیچ وقت از کارش کم نگذارد. و این هم مایع خوشحالی و آرامش شما خواهد بود.

شفافیت

شفافیت برای ماناست این معنی را دارد که هر آنچه که لازم است مشتری از پروژه ی خود بداند را از آن آگاه شود. به بیان دیگر اطلاع از قیمت متریال کارخانه ی سازنده کشور سازنده میزان سود ناشی از خرید و فروش و سود پیمانکار را بداند . این باعث میشود که اطمینان و رضایت شما جلب گردد.

به روز ترین اخبار و مقالات حوزه ی تاسیسات و تجهیزات ساختمان  را در مجله ی خبری ماناست دنبال کنید.