مقاله ها

قیمت گرمایش از کف

قیمت گرمایش از کف

برآورد قیمت گرمایش از کف یکی از سوالات و دغدغه های مهم کارفرمایان و افرادی ست که می خواهند از گرمایش از کف را برای منزل یا پروژه ی خود اجرا نمایند .

هزینه گرمایش از کف

نحوه برآورد هزینه گرمایش از کف با مشخص کردن عوامل و ابعاد مختلف پروژه تعیین می شود که در این مقاله به آنها می پردازیم .

اصلی ترین عامل تعیین قیمت گرمایش از کف

شیوه ی کنترل دما اصلی ترین پارامتر در قیمت تمام شده این سیستم گرمایشی است که شامل دو روش ” کنترل دستی ” و ” کنترل اتوماتیک ” است.

گرمایش از کف ترموستاتیک

گرمایش از کف ترموستاتیک

کنترل دستی دما در گرمایش از کف چیست ؟

لوله های اصلی آب گرم که از پکیج یا موتورخانه به سمت قسمت ها و بخش های مختلف ساختمان هدایت می گردند به دستگاهی به نام  ” کلکتور یا منیفولد گرمایش کف “متصل می شوند که وظیفه تقسیم آب گرم در لوله های کف ساختمان را بر عهده دارد .

کلکتور گرمایش از کف چیست ؟

کلکتور گرمایش از کف وظیفه تقسیم آب گرم بین مدارهای گرمایش از کف را بر عهده دارد. به معنای دیگر آب گرم پکیج یا موتورخانه با یک لوله قطور وارد کلکتور شده و کلکتور آب گرم را بین مدارهای کف تقسیم می کند.

کلکتور گرمایش از کف – پروژه دماوند

کلکتور گرمایش از کف – پروژه دماوند

یکی دیگر از وظایف کلکتور قطع و وصل کردن جریان آب در مدارهای گرمایش از کف است. به این معنی که در صورتی که هر کدام از قسمت های ساختمان به میزان لازم گرم شود باید جریان آب این مدار قطع شود.

در واقع هر فضایی در ساختمان دارای یک مدار آب گرم مجزا در کف خود است که یک سر مدار به کلکتور رفت و سر دیگر آن به کلکتور برگشت متصل می شود .

روی هر انشعاب یک شیر قطع و وصل قرار دارد که به صورت دستی و توسط افراد قطع و وصل می شود . به این صورت که با بالا رفتن دما فرد حاضر باید شیر مدار را ببندد و در صورت سرد شدن فضا باید شیر را باز نماید .

کنترل اتوماتیک دما در گرمایش از کف چیست ؟

در روش از شیر برقی به جای شیر دستی و یک دماسنج استفاده می شود . به این صورت که موقع بالا رفتن دما از دمای دلخواه ما دماسنج یا همان ترموستات که روی یکی از دیوار های اتاق نصب شده فرمان قطع مسیر را به شیر برقی روی کلکتور صادر میکند و به این ترتیب دما دیگر افزایش پیدا نمیکند .

و هنگامی که دما کمتر از حد تنظیمی ترموستات برود ، فرمان وصل شیر برقی صادر و جریان آب گرم در لوله های کف اتاق بر قرار می شود .

حال که این سیستم گرمایش از کف را شناختیم می توانیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه نوع کنترل در قیمت این سامانه گرمایشی تاثیر گذار است .

در روش اتوماتیک به دلیل استفاده از تجهیزات کنترلی و دارای تکنولوژی ساخت که عمدتا هم ساخت کشورهای اروپایی هستند قیمت حدود 60 درصد نسبت به نوع دستی بالاتر است .

مثلا شیر های برقی ، خود کلکتور و همچنین ترموستات تجهیزاتی هستند که با نوع دستی کاملا متفاوت و دارای حساسیت های بالا در ساخت هستند .

کلکتور گرمایش از کف

کلکتور گرمایش از کف مخصوص پکیج

عامل دوم تعیین کننده هزینه گرمایش از کف

عامل دومی که در هزینه گرمایش از کف تاثیر گذار است مربوط اقلیم و محل جغرافیایی پروژه است .

در واقع اگر محل ساختمان ما در اقلیم سردسیر باشد میزان لوله کشی ها بیشتر می شود و به طبع آن کلکتور ها انشعابات بیشتری خواهند داشت .

همچنین منبع گرما زا که پکیج یا موتورخانه است باید بزرگتر و قوی تر باشد .

و بالعکس آن هم صادق است هر چه اقلیم گرم تر باشد سیستم کوچکتر و متریال مورد استفاده در آن کمتر خواهد شد .

عامل سوم نوع ساختمان و کیفیت ساخت بنا

در این بخش نوع مصالح به کار رفته در ساخت بنا مورد ارزیابی قرار می گیرد . مثلا میزان عایق بودن سقف و دیوارها بررسی میشود . هرچه مصالح درجه عایق بودنشان بیشتر باشد تجهیزات گرمایش از کف هم کمتر و کوچکتر می شوند .

عایق کاری گرمایش از کف

عایق کاری گرمایش از کف

ساختمان هایی که در دنیا احداث شده با اهداف مختلفی ساخته می شود و هدف اصلی ساخت و کاربری ساختمان را مشخص می کند، مثل ساختمان هایی با کاربری آپارتمان، منزل ویلایی، استخر، سالن ورزشی، ساختمان اداری، کارگاه و کارخانه، گلخانه، مرغ داری و دامپروری و… که هر کدام در هزینه گرمایش از کف تاثیر می گذارد.

به عنوان مثال، برای منزل مسکونی ویلایی هزینه گرمایش از کف نسبت به یک منزل آپارتمانی ، به علت بیشتر بودن لوله کشی کف و تجهیزات کنترلی حدود 20 درصد بیشتر است.

عامل چهارم کیفیت اجرا و راه اندازی گرمایش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از‌کف

مهمترین بخش در کیفیت سیستم گرمایش از کف همین بخش اجرا است . اجرا گرمایش از کف شامل دو بخش ” طراحی و محاسبات ” و ” نصب و راه اندازی ” است .

کیفیت این دو بخش بسیار حائز اهمیت است چرا که نقص در این قسمت کل هزینه های تجهیزات و متریال پروژه را از بین خواهد برد .

پروژه گرمایش از کف

تجربه و تخصص گروه یا شرکتی که مسولیت این بخش را برعهده می گیرند می تواند تضمینی در کاهش هزینه ها و همچنین بهرمندی از گرمایش مطبوع این سیستم گرمایشی برای شما باشد .

لیست قیمت گرمایش از کف

برای دریافت لیست قیمت های مربوط به تجهیزات گرمایش از کف می توانید به صفحه محصولات گرمایش از کف  مراجعه فرمایید و یا برای مشاوره مستقیم با کارشناسان فنی ماناست با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

02177959046 – 02177958135 – 09193015041

هزینه گرمایش از کف نسبت به رادیاتور

جهت برآورد کلی قیمت گرمایش کف توصیه می کنیم این فیلم آموزشی را ببنید :

https://www.aparat.com/v/PglkK

 مقایسه قیمت سیستم گرمایشی در کف با رادیاتور برای پروژه ای در تهران در سال 1400 یک واحد 100 متری :

گرمایش کف با سیستم کنترل اتوماتیک گرمایش کف با سیستم کنترل دستی سیستم گرمایش با رادیاتور
30.000.000 تومان 18.000.000 تومان 24.000.000 تومان

امیدواریم که با این مقاله توانسته باشد پاسخگوی بسیاری از سوالات شما بوده باشیم و در صورتی که تجربه همکاری با ماناسِت را داشته‌اید، می‌توانید آن را در قسمت دیدگاه‌ها ثبت کنید و یا هر گونه پرسشی که ذهنتان را درگیر کرده است، در این قسمت بپرسید تا کارشناسان متخصص ماناسِت شما را در این امر، با کمترین زمان ممکن، راهنمایی کنند.

امیدواریم که با مقاله قیمت گرمایش از کف توانسته باشیم پاسخگوی بسیاری از سوالات شما باشیم.

جهت اجرای سیستم گرمایش از کف  با شماره  02177959046 و 02177958135 تماس حاصل نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.