مقاله ها

صفر تا صد اجرای سونا و جکوزی

اجرای سونا و جکوزی
5/5 - (1 امتیاز)

سونا جکوزی دو فضای هیجان انگیز و مفید و دوست داشتنی است که به واسطه ویژگی های درمانی و تفریحی بسیار پرطرفدار بوده است و هر شخصی را ترغیب می کند که سونا و جکوزی آپارتمانی را در ویلا یا خانه خود داشته باشد. جکوزی را می توان یک پکیج ضروریِ جمع و جور در کنار استخر دانست که از 90 درصد تجهیزات استخر بهره می برد، مانند پمپ استخر، فیلتر شنی استخر (مقاله بهترین روش تصفیه استخر را از دست ندهید…)، ملزومات تصفیه و گندزدایی. اما سونا به واسطه کاربرد و اثرات متفاوت خود دارای ملزومات و تجهیزات تاسیساتی متفاوتی است.

فرق سونا و جکوزی به همراه راهنمای خرید و انتخاب آن

سونا و جکوزی با بیش از هزاران سال قدمت (حوضچه های آب گرم سابق یا خزینه های بخار)، جزء فضاهای لوکس دوران باستان محسوب می شود که امروزه به واسطه پیشرفت تجهیزات صنعتی و تاسیساتی، رنگ و بوی دیگر گرفته است. در ادامه به بررسی ویژگی های سونای خشک، سونای بخار، جکوزی و همچنین اجرای سونا و جکوزی پرداخته ایم. با ماناست در ادامه همراه باشید…


جهت دریافت مشاوره اجرای سونا و جکوزی و استخر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

02177959046
02177958135
09193015041


اجرای سونا و جکوزی

درباره اجرای سونا و جکوزی

جکوزی چیست

جکوزی را می توان نسخه مدرن شده حوض آب گرم دانست که با متریال جدید و جت پمپ های حرفه ای و داشتن آب شفاف و خوش بو برای درمان درد مفاصل و استخوان ها و آرامش ذهن و روح مورد استفاده قرار می گیرد. جکوزی به واسطه ابعاد و حجم کوچکتر خود از یک پکیج هوزینگ تصفیه برخوردار است و به همین ترتیب، سایز و ظرفیت آنها نیز از استخر کوچکتر می باشد. یک امر ویژه، نوع دستگاه های تصفیه جکوزی را متفاوت ساخته و آن هم نوع ساختار جکوزی است. امروزه جکوزی ها به دو شیوه ساخته و ارائه می شود:

 • ساخت جکوزی
 • جکوزی آماده

جهت مشاهده محصولات سونا و جکوزی ماناست وارد شوید

محصولات سونا و جکوزی

 

اجرای جکوزی

ساخت جکوزی به خاطر استفاده از متریال های سنگی در آن بسیار پرطرفدار بوده است و اکثراً ترجیه می دهند که بدنه جکوزیِ آنها از کاشی و سنگ ساخته شده باشد. در این مدل جکوزی ها باید ملزومات تاسیساتی را به صورت جدا محاسبه و خریداری نمود. در ساخت جکوزی، تاسیسات استخری مهمی، مانند فیلتر شنی، مدیای فیلتر، مبدل گرمایشی، پمپ استخر، جت پمپ و سیستم های گندزدایی (دستگاه UV و کلرزن نمکی و پمپ تزریق کلر) برای سیستم تصفیه نصب می گردد. باید بدانیم که جکوزی به واسطه پمپاژ سریع آب گرم، مدام چربی های بدن را به آب اضافه می کند و کیفیت آب را کاهش می دهد؛ لذا نصب فیلتر شنی و دستگاه های تصفیه بسیار ضروری است.

ساخت جکوزی

ساخت جکوزی

جکوزی آماده، مدلی جدید و سریع در ساخت جکوزی خانگی است که دست کارفرما یا مشتری را برای اجرای یک کار تمیز، با کمترین هزینۀ مصالح، باز می گذارد. همچنین جکوزی های آماده به طور پیش فرض از تجهیزاتی بهره می برد، مانند: پمپ، جت پمپ، مبدل گرمایشی، مخزن تزریقِ کلر مایع یا قرص کلر و لوله کشی؛ در نتیجه هزینه تمام شده کار را کاهش می دهد. باید عنوان کرد که کاسه جکوزی های آماده از جنس فایبرگلاس یا سرامیک کارخانه ای است و هیچگونه متریالی، مانند کاشی یا سنگ در ساخت آن استفاده نمی شود. جکوزی های آماده از وزن سبک تری برخوردار است و در مدل های لوکس، شامل نورپردازی چراغ استخر و پخش کننده موزیک و پنل دیجیتال هوشمندِ کنترلِ سیستم می باشد.

تفاوت اجرای جکوزی و خرید جکوزی آماده

تفاوت خرید جکوزی آماده با ساخت جکوزی به دو عامل بستگی دارد:

 • هزینه خرید یا ساخت جکوزی
 • راحتی نصب یا ساخت آن

خرید جکوزی آماده تا حدودی ارزان تر از ساخت جکوزی می باشد. معمولا جکوزی های آماده، تمام سیستم را به طور یک پکیج کامل در اختیار دارد و سرعت نصب و هزینه اجرای آن بسیار کمتر از ساختن جکوزی به وسیله سنگ و کاشی است و همچنین نصب سیستم تصفیه آن ارزان تر می باشد؛ اما حُسن بزرگ ساخت جکوزی به مواردی، همچون زیبایی اش و القای حسی بهتر به خاطر استفاده از سنگ و کاشی نسبت به فایبرگلاس یا سرامیک است. در ساخت جکوزی دست شما برای ساخت هر مدل و تغییری باز است؛ در صورتی که خرید مدل آماده را باید همانطور که هست بپذیرید.


سایر مقالات مرتبط:

چگونه آب استخر را تصفیه کنیم

ساده ترین روش تصفیه آب استخر با فیلتر شنی

صفر تا صد سیستم گرمایش از کف

همه چیز درباره پمپ استخر


فواید اجرای جکوزی

 • خواص آب درمانی
 • آرامش بخش
 • مناسب برای رفع درد مفاصل و استخوان ها
 • قابل نصب یا ساخت در آپارتمان و ویلا با متراژهای کوچک یا متوسط یا بزرگ
 • سرگرم و مفرح به عنوان ورزش برای خانواده
 • قابل تلفیق با حمام منزل

مهم ترین موارد ساخت و اجرای جکوزی چیست

به طور کلی اندازه گیری فضا برای تعبیۀ کاسۀ جکوزیِ آماده یا ساخت جکوزی بسیار مهم است. یک مهندس تاسیسات باید تمام ابعاد فضا و خواسته کارفرما را بداند تا نیازهای او برای ارائه قیمت ارزانِ جکوزی خانگی یا ساخت یک جکوزی لوکسِ ویلایی یا ورزشی را در اختیار کارفرما بگذارد. در بازار جکوزی های آماده با ابعاد مختلف برای تمام افراد خانواده با هر رنج سنی وجود دارد. باید گفته شود اگر قرار است یک جکوزی طراحی و ساخته شود، محل تعبیه پمپ جکوزی، شیرها، شیر تخلیه و هوزینگ تصفیه بسیار اهمیت دارد. جکوزی ها در مدل های 2 نفره، 4 نفره، 6 نفره و بیشتر با قیمت های متنوع قابل ارائه می باشد.

برای دریافت مشاوره خرید ملزومات استخری اعم از جکوزی، سونا و استخر می توانید با مهندسان فروشگاه اینترنتی ماناست تمام بگیرید.

۰۲۱۷۷۹۵۹۰۴۶۰۲۱۷۷۹۵۸۱۳۵

سونا چیست، همه چیز درمورد اجرای سونا

سونا هم مانند جکوزی یکی از فضاهای مکمل استخرهای عمومی و ورزشی است که به عنوان مکانی جهت دستیابی به آرامش و سلامتی و فیتنس افراد کمک می کند. سونا هم ورژن به روز شدۀ حمام های بخارِ سنتی است که با تلفیقِ ویژگی های مدرن و خلاقیت مهندسانِ تاسیسات، فرم جدیدی از این گونه فضاها را ارئه می دهد. سونا به واسطه خاصیت های درمانی خود بیشتر معروف شده و افرادی که به چنین فضایی نیاز یا علاقه  دارند، می توانند یک نمونه سونای خانگی را در ویلا یا خانه خود داشته باشند؛ اما ابتدا باید با انواع سونا آشنا شویم:

 • سونای بخار
 • سونای خشک

سونا بخار

سونای بخار حاصل دستگاه تولید بخار یا مه ساز می باشد که با کنترل ها و سنسورهای مکانیکی و دیجیتالی می توان مقدار تولید بخار و حرارت آن را تنظیم کرد. طراحی فضا و اجرای سونای بخار با استفاده از متریال های بنایی مانند سنگ و کاشی امکان پذیر است تا در مدت زمان طولانی دچار آسیب نشود. ویژگی اصلی سونا بخار را می توان اثرگذاری در بهبود عروق و دستگاه تنفسی، سوخت کالری، بهبود جریان خون، شل شدن عضلات سفت و روشن شدن رنگ پوست دانست. مورد مهم دیگرِ فضای سونا بخار، نورپردازی آن با چراغ های ضد رطوبت، مانند چراغ استخر و ملزومات لوکس استخری است. لازم به ذکر است که مدت زمان ماندن در یک سونای بخار، حداکثر 15 دقیقه است و میزان اضافه کردن مواد معطر مانند اوکالیپتوس به بخار باید توسط یک مهندس تاسیسات تعیین گردد.

"

سونا خشک

سونای خشک را می توان یک فضای ویژه با تفاوت های ظاهری فراوان نسبت به سونای بخار و فواید تقریبا مشترک بیان کرد. مهم ترین دستگاه استخری سونا خشک را باید هیتر سونای خشک عنوان کرد که اصلی ترین وسیلۀ این فضاست. هیتر سونا خشک یکی از رایج ترین محصولات استخری است که با عملکرد ساده و نصب راحت، حرارت مورد نیاز سونای خشک را تامین می کند. به طور کلی هیتر سونا خشک با جریان برق کار می کند و حرارتی شبیه به حرارت یک بخاری برقی از مدخلِ بالایی آن گذر کرده و سنگ های بالای هیتر را گرم می کند. سپس این حرارت به طور غیرمستقیم و از طریق سنگ ها به فضای سونا انتقال می یابد تا هیچ گونه گرمای مضری در فضا وجود نداشته باشد.

طراحی و ساخت سونا خشک کاملا با سونای بخار فرق دارد و به دلیل کمبود رطوبت از چوب ترمو وود برای پوشش سقف و کف و دیوارها بهره می برند: متریالی بسیار زیبا که حس آرامش بخشی به فضا داده و نیز حس بسیار خوبی را به کاربران منتقل می کند. مهم ترین مزیت های استفاده از سونا خشک، کاهش وزن افراد به همراه دفع سموم بدن، رفع مشکلات سینوس و ارتقا کیفیت تنفس و رفع سینوزیت و انعطاف پذیری مجراهای خونی است.

خرید هیتر سونا خشک در اجرای سونا و جکوزی یک مورد تخصصی است که با توجه به ابعاد فضا انتخاب می شود. به همین دلیل مشاوره با یک متخصص فروش ملزومات استخری جهت خرید هیتر سونا یک امر الزامی است.

جهت دریافت مشاوره اجرای سونا و جکوزی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

02177959046
02177958135
09193015041

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.