مقاله ها

تعمیرات موتورخانه در تهران با شرکت ماناست

تعمیرات موتورخانه در تهران

در صورتی که بصورت حرفه ای و فوری، جزئی و یا اساسی به خدمات تعمیرات موتورخانه در تهران نیاز دارید بدون اتلاف وقت با کارشناسان ما در مجموعه ماناست ارتباط بگیرید تا با مناسب ترین قیمت ها به مشکل مورد نظر شما رسیدگی کنیم.

عیب یابی موتورخانه

در هنگام اقدام برای تعمیرات، مهمترین بخش عیب یابی موتورخانه است. این کار باید توسط افرادی انجام شود که دارای تجربه کافی بوده و مشکل و بخش هایی که نیاز به تعمیر دارند را به درستی پیدا کند. همچنین تعمیرکار موتورخانه باید شرح کاملی از وضعیت موتورخانه ارائه کند.

تعمیرات موتورخانه در تهران

عیب یابی موتورخانه در تهران

رفع مشکل روشن نشدن موتورخانه

اصلی ترین دلیل روشن نشدن موتورخانه، کار نکردن صحیح مشعل آن است. مشعل موتورخانه دارای اجزای گوناگونی است که باید مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرد تا با حداقل هزینه تعمیرات انجام شود. ما توصیه می کنیم برای رفع مشکل روشن نشدن موتورخانه از خدمات تعمیرات موتورخانه در تهران که توسط مجموعه ماناست ارائه می شود، استفاده کنید.

رفع مشکل کاهش گرمای آپارتمان از موتورخانه

گاهی اوقات ممکن است به دلیل مشکل در اجزای مختلف موتورخانه، شاهده کاهش گرمای آپارتمان باشید. این مشکل می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که باید توسط متخصصین، عیب یابی و بررسی شود.

رفع مشکل نشتی دیگ موتورخانه

نشتی دیگ موتورخانه می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد . دردسرهای زیادی را نیز به همراه خواهد داشت، اما نکته مهم اینجاست که برای رفع مشکل آن نیاز به تجهیزات خاصی است. شما می توانید برای رفع مشکل نشتی دیگ از خدمات تعمیرات موتورخانه در تهران استفاده کنید که توسط مجموعه ماناست ارائه می شود. متخصصین ما با باز کردن دیگ، تعویض پره ها و مونتاژ دیگ این مشکل را بصورت اساسی برای شما رفع خواهند کرد. البته بسته به شرایط ممکن است روش تعمیراتی دیگری را بر گزینند.

نشتی دیگ موتورخانه

نشتی دیگ موتورخانه

رفع مشکل صدای موتورخانه

صدای زیاد موتورخانه می تواند دلایلی از جمله وجود هوا در سیستم لوله، مشکل در پمپ آب، مشکل در پمپ ‌های خطی سیرکولاتور، مشکل در پمپ‌ های زمینی سیرکولاتور و یا مشکل در مشعل‌ های گازی داشته باشد. توجه داشته باشید که صدای زیاد موتورخانه علاوه بر اینکه می تواند آرامش ساکنین ساختمان را بر هم بزند، در صورتی که سریعا به آن رسیدگی نمی شود خسارات مالی زیادی هم به دنبال خواهد داشت. پس توصیه می شود در صورت برخورد با این مشکل در جهت رفع آن با ماناست تماس بگیرید.

تعمیر تابلو برق موتورخانه

خرابی تابلو برق موتورخانه از مشکلات اساسی و مهمی به شمار می آید که ممکن است خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. پس بهتر است تعمیر آن توسط افراد متخصص انجام شود. در این میان باید گفت که مجموعه ماناست دارای متخصصین فوق العاده ای است که در خدمتی تحت عنوان تعمیرات موتورخانه در تهران به شما تضمین انجام با کیفیت ترین فعالیت ها در جهت رفع مشکل را خواهند داد.

تعمیر پمپ های آب موتورخانه

سیستم موتورخانه دارای دو نوع پمپ در بخش های مختلف آن است که اگر جنس و برند آن کیفیت لازم را نداشته باشد بسیار زیاد نیاز به تعمیر و سرویس پیدا می کند. از مشکلات رایج در آن می توان به قطع و وصل شدن پمپ در دفعات نا منظم و طولانی، عدم تراز کوپلینگ، اشتباه بودن دور گردش پمپ ها، کثیف و پر شدن صافی در لوله کشی مسیر پمپ، بالا بودن فشار وارده از لوله ها به دهانه پمپ، خرابی یاتاقان ها، کم شدن ارتفاع آب ‌دهی، طولانی بودن مسیر لوله ‌مکش و موارد دیگر اشاره کرد.

تعمیر موتورخانه در شمال تهران

اگر برای تعمیر موتورخانه در تجریش، نیاوران، قلهک، جماران، ازگل، لویزان، مینی سیتی، سوهانک، دروس، حسین‌آباد، مبارک‌آباد، اقدسیه، زعفرانیه،آجودانیه، محمودیه، فرمانیه، کامرانیه، داودیه، دزاشیب، جردن، الهیه، ولنجک، اوین، ظفر، درکه، ونک که از جمله مناطق شمالی شهر تهران به شمار می آیند نیاز به خدمات دارید با ما ارتباط بگیرید.

متخصصین ماناست در خدمات تعمیرات موتورخانه در تهران بهترین مشاوره ها را نیز برای نگهداری از موتورخانه به شما ارائه خواهند داد.

قیمت تعمیر موتورخانه

حتما می دانید که قیمت تعمیر موتورخانه و هزینه های مربوط به آن بستگی به وضعیت موتورخانه شما دارد. اما در مورد هزینه های تعمیر موتورخانه ما می توانیم به شما قول دهیم که خدمات با بهترین کیفیت را با پایین ترین هزینه ممکن ارائه کنیم. همچنین بهترین راهکار برای تخمین هزینه ها این است که با ما تماس بگیرید. پس از شرح مشکل کارشناسان ما اطلاعات کامل در مورد قیمت حدودی را به شما ارائه می کنند.

موتورخانه چگونه کار می کند؟

بهتر است به عنوان شخصی که به امور ساختمان رسیدگی می کند، یک آشنایی کلی با اجزای مختلف موتورخانه داشته باشید. در این صورت در هنگام تعمیر و نگهداری از آن و یا هنگام تماس با شرکت ماناست برای تعمیر موتورخانه می توانید در توضیح مشکل اطلاعات بهتری را ارائه کنید. در زیر ما قسمت های اصلی و مهم موتورخانه ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

دیگ موتورخانه

دیگ های موتورخانه در دو نوع چدنی و فولادی وجود دارد. این دیگ ها وظیفه ای بسیار مهم و اساسی را انجام می دهند که آن نگهداری و گرم کردن آب درونشان است. این آب پس از گرم شدن به سمت مبدل های حرارتی رفته و از انرژی آن برای گرم کردن فضاها استفاده می شود.

دیگ موتورخانه ممکن است با مشکلاتی همچون زنگ زدگی، فرسودگی و یا نشتی مواجه شود که امکان تعمیرات آن نیز وجود دارد.

مشعل موتورخانه

مشعل در حقیقت وظیفه گرم کردن آب درون دیگ های موتورخانه را بر عهده دارد. مشعل در حقیقت حامل شعله برای گرم کردم آب داخل دیگ ها است و دمای آب را به میزان مورد نیاز می رساند. مشعل موتورخانه خود دارای بخش های مختلفی از جمله سیستم هوارسان، سیستم سوخت رسانی، قسمت ایجاد جرقه و بخش کنترل سیستم است. هر کدام از این بخش ها هم دارای جزئیات زیادی هستند که نیازی به بررسی آنها نیست.

توجه داشته باشید که در خدمات تعمیرات و نگهداری موتورخانه در تهران که توسط شرکت ماناست ارائه می شود، تمام اجزای بالا مورد بررسی قرار گرفته و در صورت وجود خرابی تعمیر خواهند شد.

مبدل های حرارتی

حرارت تولید شده توسط مشعل و دیگ های موتورخانه در دو بخش آبگرم مصرفی و گرمایش محیطی مورد استفاده قرار می گیرند. برای هر کدام از این بخش ها نیاز به یک مبدل حرارتی است.

پمپ موتورخانه ساختمان

در موتورخانه های ساختمان عموما دو نوع پمپ مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از آنها پمپ های سیرکولاتور نام دارند که وظیفه آنها تقویت قدرت انتقال حرارت در داخل سیستم موتورخانه است. نوع دیگر پمپ ها نیز بوستر پمپ نام دارد که از آن برای تقویت فشار آب استفاده می شود.

هر کدام از این پمپ ها بخصوص پمپ های سیرکولاتور که دائم روشن و در حال کار هستند در سیستم موتورخانه نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. شما باید این کار را به افرادی متخصص بسپارید که بتوانند قطعات داخلی آنها را مورد بررسی قرار داده و در صورت خرابی به بهترین شکل تعمیر نمایند. شرکت ماناست با ارائه خدمات تعمیرات موتورخانه در تهران می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

منبع انبساط موتورخانه

منبع انبساط یکی دیگر از اجزای اصلی سیستم موتورخانه را تشکیل می دهد و به نوعی وظیفه حفظ و پایداری آن را بر عهده دارد. این بخش کمک می کند تا آب گرم و منبسط شده درون دیگ ها کنترل شده و به دیگ فشار زیاد وارد نکند. منبع انبساط موتورخانه باید بصورت دوره ای و کاملا دقیق مورد بررسی قرار گیرد چراکه خرابی در آن ممکن است خطرات زیادی داشته باشد.

تعمیر موتورخانه در شرق تهران

در صورت نیاز به خدمات تعمیرات موتورخانه در حکیمیه، وحیدیه، مجیدیه، تهران نو، تهرانپارس، نارمک، شهرک امید، شهرک زیتون، سرخه حصار، پیروزی، گرگان، ، کالاد، شمس‌آباد، ، نیروی هوایی، نظام آباد، ، حشمتیه، منصورآباد نیز می توانید روی مجموعه ماناست حساب کنید.

تعمیر موتورخانه در شرق تهران

تعمیر موتورخانه در شرق تهران

نکات عمومی برای نگهداری بهتر از موتور خانه ها

دانستن نکات عمومی که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد باعث می شوند، موتورخانه شما در مدت طولانی تری سالم کار کند. البته انجام برخی از موارد نیاز نیاز به سرویس کار موتورخانه دارد.

تنظیم مشعل موتورخانه

برای اینکه سیستم موتورخانه شما به خوبی عمل کند شما باید مشعل آن را به خوبی تنظیم کرده و به شرایط آن رسیدگی کنید. همانطورکه می دانید مشعل موتورخانه کار ایجاد گرما و کنترل میزان شعله را بر عهده دارد.

تمیز کردن دیگ ها

دیگ های درون موتورخانه باید بصورت دوره های مورد بازبینی قرار گرفته و تمیز شوند. در این میان شما باید دودکش را نیز مورد بررسی قرار دهید. دیگ های موتورخانه با انرژی گرمایی تولید شده آب موجود در درون خود را گرم می کنند و از اجزای مهم سیستم موتورخانه به شمار می آیند. دیگ های آب گرم معمولا رسوب فراوانی می گیرند و باید حتی بصورت دوره ای به وضعیت آنها رسیدگی کرد.

محافظت از منبع انبساط موتورخانه

مخزن منبع انبساط موتورخانه باید کاملا سالم و بوده و بهتر است هیچگونه زنگ زدگی نداشته باشد. همچنین وجود میزان مناسب و گردش صحیح آب در آن از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه داشت.

نگهداری از پمپ آب موتورخانه

همواره به صدای پمپ آب موتورخانه به خوبی گوش دهید. در صورتی که هرگونه صداهای اضافی از آن شنیدید به سرعت دست به کار شده و برای تعمیرات آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که این پمپ ها هر چند وقت یکبار نیاز به روغن کاری دارند.

تعمیر موتورخانه در غرب تهران

خدمات تعمیر موتورخانه در جنت آباد، پونک، شهرک آزادی، ستارخان، آریاشهر، شهر زیبا، شهران، طرشت، گیشا، چیتگر، شهرک اکباتان، کوی بیمه، تهرانسر، حصارک، آزادی، فردوس، دهکده المپیک , شهرک امیر کبیر ، کن، وردآورد، شهرک گلستان، چهار دیواری، تهران ویلا، سعادت آباد ،شهرک غرب، فرحزاد، چهار دیواری و دیگر مناطق غرب تهران نیز توسط شرکت ماناست ارائه می شوند.

بررسی لوله های به کار رفته در موتورخانه

بهترین روش برای صرفه جویی در مصرف انرژی موتورخانه بررسی لوله ها به کار رفته در آن است. شما می توانید باید خوبی مراقب عایق کاری های این لوله ها باشید تا کمترین میزان انرژی در آنها تلف شود. بهتر است این مورد یکی از کارهایی است که در خدمات تعمیرات موتورخانه در تهران توسط شرکت ماناست ارائه می شود.

بررسی کلی موتورخانه

بررسی کلی موتورخانه

بررسی کلی موتورخانه

رسیدگی سریع به مشکلات موتورخانه باعث خواهد شد که هزینه های شما در هنگام تعمیر پایین تر بیاید. پس بهتر است همواره وضعیت کلی موتورخانه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود هرگونه مشکل از خدمات تعمیرات موتورخانه در تهران که توسط ماناست ارائه می شود بهره ببرید.

توصیه می کنیم تا جای ممکن به هیچ وجه در داخل موتورخانه وسایل اضافی قرار ندهید. این کار فضا را برای اجزای اصلی موتورخانه محدودتر می کند و ممکن است باعث اخلال در کار این تجهیزات شود.

برای اینکه سیستم موتورخانه شما به خوبی کار کند بهتر است دمای آن بصورت هوشمند و براساس هوای خارج موتورخانه تنظیم شود. برای اینکار تجهیزاتی همچون سیستم کنترل هوشمند موتورخانه وجود دارد. شما می توانید برای بهره گیری از این سیستم ها از کارشناسان ما در ماناست مشاوره بگیرید.که خدمات تعمیرات موتورخانه در تهران را نیز ارائه می کنند.

در کنار مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم نکات عمومی تری نیز وجود دارند که به افراد داخل ساختمان وابسته هستند. یکی از این نکات قرار دادن دمای منزل در بازه دمایی استاندارد است. شما نباید فضا ساختمان را به حدی گرم کنید که مجبور به باز کردن و در و پنجره ها شوید. دمای استاندارد که در آن افراد احساس خوبی در آن خواهند داشت بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد است.

اگر فضا یا اتاقی در ساختمان شما وجود دارد که نیازی نیست همواره گرم باشند، از سیستم گرمایشی در آنها استفاده نکنید. در این صورت به میزان بالایی در مصرف انرژی صرفه جویی خواهید کرد.

در فصل سرما با پوشیدن لباس های مناسب می توانید مصرف انرژی را کاهش دهید. در این صورت نیازی به بالابردن درجه حرارت سیستم های گرمایشی نیست.

یکی دیگر از نکات مهمی که می تواند باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی و کاهش مصرف شود استفاده از پرده های ضخیم است که از ورود سرما به داخل خانه جلوگیری می کند. بهتر است از پرده های کرکره ای استفاده کنید تا در صورت وجود نور خورشید از آن بهره برده و دما فضای خانه را تا جای ممکن بالا ببرید.

استفاده از درزگیر برای درب ورودی و یا تمامی پنجره ها منزل نیز روش خوبی برای جلوگیری از اتلاف انرژی است. درزگیرها باعث می شوند که سرما به داخل خانه نفوذ نکند و در نتیجه انرژی کمتری برای گرم شدن خانه نیاز است.

تعمیر موتورخانه در مرکز تهران

همچنین خدمات تعمیرات موتورخانه در یوسف آباد، امیرآباد، عباس‌آباد، جلفا، خواجه عبدالله، بهارشیراز، زرتشت، بهجت آباد، تخت جمشید، تخت طاووس، سهروردی، آپادانا، توحید، جمهوری، استانبول، توپخانه، لاله زار، باغ صبا، فاطمی، آرژانتین، آذربایجان، جیحون، هاشمی، دامپزشکی، مهرآباد نیز توسط شرکت ماناست با بهترین قیمت ها انجام خواهد شد.

چک لیست تعمیرات موتورخانه

چک لیست زیر هم می تواند به شما در جهت پایدار نگهداشتن وضعیت موتورخانه کمک کند. همواره اطلاعاتی در مورد وضعیت موارد زیر داشته باشید تا در صورت تغییر در آنها از آسیب دیدن جدی موتورخانه جلوگیری کنید.

 1. اندازه گیری و ثبت فشار و دمای آب
 2. ثبت اطلاعات منبع انبساط
 3. ثبت کردن دمای دود
 4. ثبت کردن فشار گاز
 5. اندازه گیری سطح آب
 6. بررسی دیگ از نظر میزان رسوب
 7. بررسی دیگ از نظر میزان رسوب ستون آب موتورخانه
 8. اندازه گیری و ثبت دمای آب ورودی و خروجی دیگ ها
 9. اندازه گیری و ثبت مصرف آب جبرانی موتورخانه
 10. بررسی وضعیت احتراق مشعل
 11. بررسی وضعیت تصفیه کردن آب

تعمیر موتورخانه در جنوب تهران

توجه داشته باشید که شما می توانید برای استفاده از بهره گیری از خدمات تعمیرات موتورخانه در مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت‌آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، کوی سیزده آبان، دولت‌آبادشهرک رسالت بازار چینی فروشان کیان شهر، یافت آباد و دیگر مناطق جنوبی شهر تهران نیز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارزان ترین شرکت برای تعمیر موتورخانه

توجه داشته باشید که همیشه قیمت پایین به معنای صرفه جویی در هزینه های شما نیست. ما در شرکت ماناست به فکر جیب شما هستیم و سعی می کنیم تا خدمات تعمیر و نگهداری موتورخانه را با شرایطی انجام دهیم که به نفع شما باشد.

تلفن تماس: ۰۲۱۷۷۹۵۹۰۴۶ ۰۲۱۷۷۹۵۸۱۳۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *