یک روف گاردن زیبا در آلمان

7 مزیت ساختن روف گاردن

 

کاشت و پرورش گیاهان در شهرهای امروزی یکی از بهترین راه های شناخته شده برای بهبود کیفیت هوا و کاهش گرما می باشد ولی به دلیل کمبود فضا و ساخت و ساز بیش از حد امکان اضافه کردن پارک ها و فضاهای طبیعی وجود ندارد.

در این جاست که ساخت روف گاردن به کمک ما می آید.و درست به همین دلیل در سال های اخیر به ویژه در شهرهای بزرگ و توسعه یافته ساخت روف گاردن ها بیشتر و بیشتر محبوب شده است.

روف گاردن ها یک منظره عالی و یک راه هوشمند و سریع برای لذت بردن از یک فضای آرام، در قلب شهر ایجاد می کنند.اما فراتر از مزایای تزئینی آن بسیاری از مزایای چشم گیر و مهم دیگر برای ساخت روف گاردن وجود دارد.

این مقاله به برخی از مزایای روف گاردن ها اشاره می کند.بنابراین شما می توانید با خلاقیت خودتان در معماری روف گاردن، محیط زیستی شگفت انگیز ایجاد کنید و به این فکر کنید که چرا روف گاردن ها باید در هر ساختمان یا خانه ای در سراسر جهان حضور داشته باشند؟

 

گروه طراحی ماناست-مجری پروژه های روف گاردن

 

مزایای ساخت روف گاردن

 

1.شادی و آرامش

 

تصور کنید که شما در محل کار هستید و برای ناهار خود تصمیم می گیرید که دفتر را ترک کنید. شما فقط کافیست  بلند شوید و به بالاترین نقطه ساختمان محل کارتان ، روف گاردن بروید تا یک پارک زیبا با نمای فوق العاده زیبا ببینید.روف گاردن ها معمولا در مناطق بالای شهر و ساختمان های لوکس ساخته می شوند.

طبق یک مطالعه دانشگاه مدرسه پزشکی اکستر، ارتباط منظم با طبیعت و فضاهای سبز در مناطق شهری می تواند در حفظ سلامت روحی و ایجاد شادی و نشاط در شما کمک کند.

علاوه بر این، حضور در روف گاردن ،با توجه به کاهش سطح آلودگی و افزایش کیفیت آب و هوا از پشت بام ها، استرس کاهش پیدا می کند بنابراین با داشتن روف گاردن در محل کار کارکنان شادتر و کارآمدتر و به همین ترتیب جذب کارکنان برای شرکتها ساده تر است.

 

روف گاردن در بام ساختمان دفتر کار

 

2.بهبود کیفیت هوا

 

روف گاردن ها از طریق گیاهان و فرایند فتوسنتز آنها ، به کاهش و فیلتر کردن ذرات آلاینده هوا کمک می کند.هم چنین وجود گیاهان سبز در بام های ساختمان ها می تواند به کاهش توزیع گرد و غبار در هوا و تولید دود کمک کند که در نتیجه منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در مناطق شهری می شود.

نکته مهم این است که توجه داشته باشیم که شاید وجود یک روف گاردن در یک شهر بزرگ ممکن است اثر مهمی نداشته باشد، اما تعداد زیادی روف گاردن در یک شهر می تواند تاثیر قابل توجهی روی بهبود کیفیت آب و هوا داشته باشد.

 

 

 

3.کاهش زباله

روف گاردن می تواند به طور بالقوه به کاهش میزان زباله کمک کند، به این دلیل که مواد و فن آوری های به کاربرده شده در ساختمان زمان طولانی تری باقی بمانند. این مواد می تواند شامل غشاهای ضد آب موجود در سقف و کاهش استفاده از گرمایش، تهویه و سیستم های تهویه مطبوع باشد.

 

4.استفاده مؤثر از آب باران

باران آب آزاد و انرژی است که ما از محیط زیست دریافت می کنیم، و روف گاردن ها بسیار آماده هستند تا بیشترین استفاده را از آن داشته باشند.گیاهان روی روف گاردن  بلافاصله از آب باران استفاده می کنند، و گاهی اوقات نیز بیش از نیازشان آب باران را ذخیره می کنند تا بعدا بتوانند از آن استفاده کنند.

در تابستان روف گاردن ها می توانند تا 80٪ بارندگی را حفظ کنند در حالی که در فصل زمستان این میزان می تواند تا 40٪ برسد. پس از استفاده از آب، از طریق ترشح و تبخیر آب اضافی به جو منتقل می شود.

گیاهان در روف گاردن ها نه تنها آب باران را حفظ می کنند،  بلکه همچنین به کاهش دمای آن نیز کمک می کنند و به عنوان فیلتر های طبیعی برای آبی که در ساختمان استفاده می شود، عمل می کنند.و بنابراین روف گاردن ها احتمال  وقوع سیل محلی را کاهش می دهند و در صورت وقوع اثرات ناشی از خرابی آن را کم می کنند.

 

گروه طراحی ماناست مجری پروژه های روف گاردن

 

5.بهره وری انرژی

 

روف گاردن ها می تواند به استفاده کمتر و موثر از انرژی منجر شوند. آنها عایق بندی خوبی دارند، گرما را در زمستان حفظ می کنند و در تابستان سرد می شوند.این بدان معناست که سیستم های تهویه مطبوع کمتری در تابستان کار می کنند و حرارت کمتری نیز در زمستان استفاده می شود، از اینرو حفاظت از انرژی و در پی آن صرفه جویی در پول صورت می گیرد .

در واقع، یک مطالعه منتشر شده از سوی شورای تحقیقات ملی کانادا، نتیجه گرفت که روف گاردن ها می توانند تغییرات دما، جریان گرمای متوسط را از طریق سقف تغییر دهند و تقاضای انرژی را برای تهویه هوا کاهش دهند، به ویژه در فصل های داغ تر بهار و تابستان.

 

6.کاهش سر و صدا

 

پشت بام عایق بندی شده توسط روف گاردن نه تنها می تواند به کاهش درجه حرارت منجر شود بلکه همچنین سر و صدا را کاهش می دهد. ترکیبی از خاک و گیاهان می تواند موجب جذب، انعکاس یا انحراف امواج صوتی شود، این کاهش نویز عالی، به ویژه برای صداهای فرکانس پایین، یکی از مزیت های بسیار خوب ساخت روف گاردن در ساختمان است.

این قابلیت می تواند تا حد زیادی در کاهش آلودگی صوتی در شهرهای شلوغ و مناطق که در نزدیکی فرودگاه ها یا مسیرهای پرواز قرار دارند، مفید باشد.

 

گروه طراحی ماناست مجری پروژه های روف گاردن

 

7.کشاورزی شهری

یکی دیگر از ابتکارات پررونق و سازگار با محیط زیست روف گاردن کشاورزی شهری است. استفاده از روف گاردن به عنوان مزارع مینیاتور با هدف تولید مواد غذایی تازه یکی از شگفت انگیزترین قابلیت های آن است.

داشتن یک فضای مناسب برای کشت گیاهان در فضای شهری پر از دود و سر و صدا و آلاینده های محیطی و امواج الکترومغناطیسی می تواند نقش مؤثری در نشاط روحی و سلامت افراد داشته باشد.

 

کاشت گیاهان در روف گاردن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *