از فضای دکوراسیون منزلتان خسته شده اید؟ رنگ سفید دیوارها یا رنگ کاغذ دیواری ها به نظرتان کسل کننده شده است؟ قصد دارید یک تغییر و تحول اساسی در فضای منزلتان ایجاد شود؟ دوست دارید فضای خانه گرم تر و دلپذیرتر از چیزی باشد که در حال حاضر هست؟

بهترین گزینه استفاده از دیوار آجری سفید درترکیب دکوراسیون منزلتان است.یک نمای خیلی شیک برای پوشش هر دیواری که شما می پسندید! دیوار پشت تلویزیون ،اتاق نشیمن ،اتاق خواب ، اتاق غذا خوری یا هر جای دیگر  که این انتخاب کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.

دیوار آجری سفید در اتاق نشیمن

اما قطعا هر عنصری که قرار است به دکوراسیون منزل شما اضافه شود اگر سر جای مناسب و با رعایت اصول طراحی داخلی به کار برده شود خیلی چشم نواز و تاثیر گذار خواهد بود.

برای استفاده از دیوار آجری سفید بهترین دیوار، دیوار پشت تلویزیون است. چون تقریبا در تمام دکوراسیون های امروزی این دیوار به عنوان نقطه ی کانونی در فضای خانه محسوب می شود اما به تناسب نوع طراحی، مبلمان ، تابلوها و تزیینات و …. انتخاب دیوار جهت ساختن دیوار آجری سفید می تواند متفاوت باشد. قبل تر ها از دیوارهای آجری معمولا فقط بالای شومینه ها استفاده می شد اما از آنجایی که بافت آجری حس گرم و طبیعی ای را در فضای خانه منعکس می کند  استفاده از دیوار آجری سفید در طراحی دکوراسیون مدرن جایگاه خوبی پیدا کرده است.حتی اگر برای یک مساحت کوچکی از دیوار خانه استفاده شود باز هم  زیبایی خاص خودش را دارد.

دیوار آجری سفیدبهترین گزینه برای پشت تلویزیون

اگر در حال حاضر در منزلتان دیوار آجری قدیمی که معمولا به رنگ قهوه ای هست دارید می توانید با رنگ آمیزی سفید یک نمای بصری فوق العاده شگفت انگیز ایجاد کنید. در این صورت اگر دیوار خانه کهنه و رنگ و رو رفته هم شده باشد یا شکستگی داشته باشد خیلی راحت با کمترین هزینه می توانید آن را  رنگ کنید و یک دیوار آجری سفید بسازید. فقط باید مواظب بافت آجر حین رنگ آمیزی باشید که پیشنهاد می کنم برای اینکه دیوار با رنگ یکدست و زیبا داشته باشید برای انجام این کار از یک نقاش ماهر کمک بگیرید.

رنگ سفید همیشه نماد پاکیزگی و آرامش بوده است و بافت آجر همیشه حس گرمی را منعکس می کند ترکیب اینها در کنار هم، دیوار آجری سفید، فضای بی نظیری را ایجاد می کند.

یک نکته بسیار بسیار مهم که باید همواره به آن توجه داشته باشید حفظ و نگهداری دیوارهای آجریست اگر دوست دارید این دیوارها همیشه زیبایی خودشان را حفظ کنند باید مراقب ایجاد هرگونه آسیبی روی سطح دیوار ها باشید.تاثیر این موضوع در طول زمان پدیدار می شود برای اینکه دیوار آجری سفیدتان همیشه براق بماند و درخشندگی آن حفظ شود می توانید از لایه های براق روی آجرها استفاده کنید.

اگر بخواهید از دیوار آجری در حمام استفاده کنید برای نگهداری آنها حتما از سیلر کمک بگیرید چون بخار آب به بافت دیوارهای آجری صدمه می زند.

حال با هم نمونه های اجرا شده ی دیوار آجری سفید در قسمت های مختلف دکوراسیون خانه را می بینیم.

طراحی اتاق گل با دیوار آجری سفید

 

اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به گل و گیاه دارند بهترین گزینه برای دیوار اتاقی که داخلش گل هارانگه می دارید دیوار آجری سفید رنگ است.ترکیب آجر  سفید در کنار گل های رنگارنگ می تواند نمادی از یک طبیعت زیبا در آپارتمان برای ما ایجاد کند.

 

طراحی اتاق گل با دیوار آجری سفید

اتاق نشیمن با دیوار آجری سفید رنگ

 

در این طراحی برای زیباتر شدن دید بصری از نصب تابلو روی دیوار و نورپردازی استفاده شده است.در تصویر می بینید قرار گرفتن تابلوی رنگی روی دیوار آجری سفید که رنگ خنثایی دارد و رنگ سبز گل قرار گرفته در کنار تابلو ، کنتراست مناسبی ایجاد کرده است.

 

دیوار آجری سفید در اتاق نشیمن

طراحی مدرن آشپزخانه با دیوار آجری سفید و قرمز

 

در طراحی این آشپزخانه از ترکیب دیوار آجری سفید و قرمز استفاده شده است .دیوار آجری قرمز در کنار پرده سفید رنگ و گلدان های کنار پنجره پالت رنگی مناسبی رو ایجاد کرده است.

کاربرد دیوار آجری سفید در آشپزخانه

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *